Zabieg wewnątrznaczyniowy z użyciem systemu V-block jest to sprawdzone klinicznie jedno z najnowocześniejszych technologicznie rozwiązań w leczeniu żylaków z użyciem chemicznego środka obliterującego żyły. 

Zabieg trwający około 30 minut przeznaczony jest do leczenia niewydolności w obrębie głównych pni żylnych, takich jak żyła odpiszczelowa oraz żyła odstrzałkowa. 

Na czym polega procedura leczenia systemem V-block?

Procedura polega na wprowadzeniu do żyły cienkiego cewnika przez niewielkie, jedno, zaledwie 3 mm nacięcie. Wewnątrz wspomnianego cewnika w formie złożonej spoczywa okluder („parasolka”) na stałe, która zostaje rozłożona w kluczowym i najważniejszym punkcie układu żylnego, przez co blokowany zostaje refluks żylny. Pozostawiona parasolka pełni wówczas podwójną rolę: blokuje cofanie się krwi do żył kończyny dolnej oraz zapobiega embolizacji. Jednocześnie z wykorzystaniem systemu Sclerosafe do żylaka podany zostaje środek obliterujący mający na celu spowodowanie zarośnięcia i bliznowacenia niewydolnej żyły.

Po zabiegu na kończyne zakładana zostaje pończocha kompresyjna, a pacjent wraca do pełnej aktywności od razu po zabiegu.

Zalety:

  • redukcja ryzyka przebarwień,
  • brak konieczności znieczulenia z uwagi na bezbolesność zabiegu,
  • krótki czas procedury zabiegowej,
  • rezultaty zabiegu widoczne niedługo po zabiegu,
  • natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.