Medycyna estetyczna to nie tylko leczenie niedoskonałości, ale przede wszystkim naturalna profilaktyka starzenia się, medycyna duszy i pewności siebie.
Dr Paulina Siastała

Rewitalizacja skóry


Współczesna medycyna estetyczna stawia sobie za cel odmłodzenie skóry i poprawę jej wyglądu. Wraz z upływem lat nasza skóra staje się bardziej wiotka, cienka, mało elastyczna, pojawiają się na niej zmarszczki i przebarwienia. Nie tylko czas nie jest naszym sprzymierzeńcem - negatywny wpływ na jakość skóry mają również takie czynniki jak zanieczyszczenie powietrza, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu oraz ekspozycja na promieniowanie słoneczne.

Zabiegi rewitalizacji umożliwiają poprawę kondycji skóry oraz redukują oznaki starzenia poprzez zwiększenie aktywności komórek macierzystych i fibroblastów do produkcji włókiem kolagenowych i elastyny.

Poprawa wyglądu i kondycji skóry oraz likwidacja drobnych zmarszczek

Do najskuteczniejszych metod rewitalizacji skóry należą mezoterapia igłowa leczniczymi substancjami aktywnymi oraz mezoterapia osoczem bogatopłytkowym.

Efekty wykonywanych zabiegów widoczne są w postaci poprawy stanu i kondycji cery. Możliwa jest regeneracja oraz głębokie nawilżenie i pogrubienie skóry twarzy, dużo skuteczniejsze niż w przypadku stosowania jakichkolwiek kosmetyków.

Usuwanie zmarszczek


Pierwsze zmarszczki, jakie zauważamy już po 25 roku życia, to tzw. zmarszczki mimiczne. Ich powstawanie jest konsekwencją pracy mięśni - ruchów brwi, czoła, mrużenia oczu, czy też uśmiechania się. Najskuteczniejszą metodą usuwania zmarszczek mimicznych jest toksyna botulinowa.

W późniejszych latach dochodzi do utrwalania się zmarszczek na skutek utraty kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. W walce z utrwalonymi zmarszczkami i pogłębiającymi się bruzdami konieczne może być wykorzystanie preparatów zawierających usieciowany kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Są to tak zwane wypełniacze, powszechnie stosowane w medycynie estetycznej.

Podobnie jak toksyna botulinowa, wypełniacze działają profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu głębokich zmarszczek i bruzd, dlatego mogą z niego korzystać nawet młode osoby.

Powiększanie i modelowanie ust


Na perfekcyjne usta składa się ładny kontur - wyraźna granica między czerwienią wargową a skórą, naturalna objętość, jędrność i kształt oraz zaznaczony łuk na górnej wardze w kształcie litery V. Wskaźnik wielkości górnej i dolnej wargi musi zachowywać tzw. złotą proporcję.


Z wiekiem usta tracą swoją objętość oraz kształt. Zatarciu ulega również ładny kontur. Do zabiegu modelowania ust wykorzystujemy usieciowany kwas hialuronowy - doskonały środek wypełniający, modelujący i poprawiający nawilżenie czerwieni wargowej. Efekt wypełnienia ust widoczny jest natychmiast po zabiegu. Delikatne powiększenie powoduje poprawę ich wyglądu i znacznie odmładza całą twarz.

Wolumetria twarzy


Wolumetria twarzy to małoinwazyjny i bezbolesny zabieg, który przywraca tkankom właściwą objętość i pozwala na modelowanie owalu twarzy. W przeciwieństwie do liftingu - nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji a efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Za pomocą precyzyjnych iniekcji możliwe jest uzupełnienie objętości w miejscach, które tego potrzebują. Preparaty wolumetryczne modelują okolicę kości jarzmowych, wypełniają okolicę zapadniętych skroni i policzków, powiększają zbyt małą brodę, uzupełniają okolicę czoła i tzw. "dolinę łez". Wolumetrię można wykonać w każdym wieku - szczególnie u osób z wiotką skórą i z zatraconym ładnym owalem twarzy. Wraz z upływem czasu starzeje się bowiem nie tylko skóra, ale wszystkie inne tkanki twarzy - resorpcji ulega podskórna tkanka tłuszczowa, mięśniowa, a także tkanka kostna.


Dzięki gęstym preparatom kwasu hialronowego możliwe jest przywrócenie włąsciwej objętości i młodzieńczego wyglądu.

Reprezentujemy nowoczesne podejście do medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna to nie tylko korekcja pojedynczych zmarszczek lecz przede wszytkim dążenie do przywrócenia młodzieńczej objętości i owalu twarzy.

Stymulacja wzrostu włosów


Medycyna estetyczna umożliwia poprzez małoinwazyjne zabiegi poprawę zarówno jakości jak i zwiększenie ilości włosów. Dotyczy to wszystkich rodzajów łysienia - zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Włosy stają się grubsze i mniej łamliwe. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces wypadania włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Leczenie nadpotliwości


Stale wilgotne pachy, stopy lub dłonie to frustrujący problem, który może powodować znaczny dyskomfort. Medycyna estetyczna stwarza możliwość na pozbycie się tej przykrej dolegliwości.

Leczenie nadpotliwości (hiperhydrozy) polega na śródkórnych iniekcjach toksyny botulinowej. Najczęściej zabiegowi poddawane są okolice takie jak: pachy, dłonie, stopy i czoło.

Operacje plastyczne powiek


Oczy są oknami duszy i na nich przede wszystkim skupiamy naszą uwagę w kontaktach międzyludzkich. To one także w pierwszej kolejności ujawniają procesy starzenia. Górna powieka i jej okolice mają największą objętość w młodości. W późniejszym wieku zauważa się nadmiar skóry na powiece górnej z powodu zmniejszenia elastyczności skóry oraz zmniejszenia objętości tkanek górnej okolicy oczodołowej oraz zmian położenia i atrofii tkanek brwi. Ponadto młode i atrakcyjne powieki charakteryzują się również niżej położoną bruzdą powiekową. W procesie starzenia bruzda powieki górnej przesuwa się ku górze i jednocześnie zostaje zasłonięta przez nadmiar skóry i przemieszony fałd powiekowy. Proces może również zachodzić asymetrycznie. Przegląd fotografii na przestrzeni lat daje właściwe wyobrażenie o zachodzących zmianach.Zabieg polega na precyzyjnym zaplanowaniu zakresu operacji, chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry i także pewnej części tłuszczu zlokalizowanego okołogałkowo.

Czas trwania zabiegu wynosi około 60 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ranę skóry zamyka się szwami jedwabnymi, które usuwa się po 3-7 dniach.