Zabieg wewnątrznaczyniowy z użyciem systemu blokady żylnej jest to sprawdzone klinicznie jedno z najnowocześniejszych technologicznie rozwiązań w leczeniu żylaków z użyciem chemicznego środka obliterującego żyły. 

Zabieg trwający około 30 minut przeznaczony jest do leczenia niewydolności w obrębie głównych pni żylnych, takich jak żyła odpiszczelowa oraz żyła odstrzałkowa. 

Na czym polega procedura leczenia systemem blokady żylnej?

Procedura polega na wprowadzeniu do żyły cienkiego cewnika przez niewielkie, jedno, zaledwie 3 mm nacięcie. Wewnątrz wspomnianego cewnika w formie złożonej spoczywa okluder („parasolka”) na stałe, która zostaje rozłożona w kluczowym i najważniejszym punkcie układu żylnego, przez co blokowany zostaje refluks żylny. Pozostawiona parasolka pełni wówczas podwójną rolę: blokuje cofanie się krwi do żył kończyny dolnej oraz zapobiega embolizacji. Jednocześnie z wykorzystaniem systemu blokady żylnej do żylaka podany zostaje środek obliterujący mający na celu spowodowanie zarośnięcia i bliznowacenia niewydolnej żyły.

Po zabiegu na kończyne zakładana zostaje pończocha kompresyjna, a pacjent wraca do pełnej aktywności od razu po zabiegu.

Zalety:

  • redukcja ryzyka przebarwień,
  • brak konieczności znieczulenia z uwagi na bezbolesność zabiegu,
  • krótki czas procedury zabiegowej,
  • rezultaty zabiegu widoczne niedługo po zabiegu,
  • natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.