Biostymulacja skóry, to zabieg, który zwiększa jej zdolność do regeneracji, a tym samym sprawia, że starzeje się wolniej. 

Poprawa kondycji skóry wynika ze zwiększenia aktywności komórek macierzystych i fibroblastów, które produkują więcej włókien kolagenowych. Innymi słowy – skóra staje się grubsza, zachowuje się i wygląda jakby była młodsza.

W świecie medycyny estetycznej dostępne są polinukleotydy oraz kwas polimlekowy.

Polinukleotydy

Naturalne długołańcuchowe czyste polinukleotydy działają na obu płaszczyznach, zarówno biorewitalizacji skóry, jak i jej biostymulacji. 

Co to oznacza w praktyce? 

Silna BIOSTYMULACJA skóry zagęszcza ją i wtórnie prowadzi do jej uniesienia, czyli naturalnego subtelnego liftingu. Działanie nukleotydów jest pod tym względem wyjątkowe i dotychczas nie było podobnego produktu na rynku.

Uniesienie tkanek rozwija się po 7-10 dniach od zabiegu. Z definicji biostymulacja (biorestrukturyzacja) to wykorzystanie mediatorów komórkowych do pobudzenia procesu wydzielania przez komórki – jeśli chodzi o skórę zależy nam na kolagenie typu I i elastynie.  W przypadku polinukleotydów jest to mechanizm receptorowy na fibroblasty. Dzięki stymulacji fibroblasty stają się grubsze, mają więcej miofilamentów i są bardziej predysponowane do produkcji kolagenu i elastyny oraz glikozoaminoglikanów.
 

Ponadto poprzez BIOREWITALIZACJĘ stwierdza się działanie antyoksydacyjne i głębokie nawilżenie tkanek. Już po pierwszym zabiegu i w zasadzie godzinę od podania polinukleotydów skóra staje się lepiej nawilżona. Z definicji biorewitalizacja to dostarczenie substancji poprawiających środowisko komórkowe. Cząsteczki polinukleotydów silnie wiążą wodę, co ma wpływ na nawilżenie skóry. Działanie antyoksydacyjne natomiast odbywa się przez wychwyt wolnych rodników przez pierścienie aromatyczne polinukleotydów i ich metabolity.

Czym są polinukleotydy?

To naturalnie występujące polimery nukleotydów

  • Związki budujące kwasy nukleinowe DNA, RNA.
  • Związki budujące kofaktory i koenzymy m.in. wpływają na szlak oddechowy.
  • Wykazują bardzo silną aktywność wolnych reszt tlenowych w wiązaniu wody, co przekłada się na właściwości nawilżające.

Aby uzyskać pełen efekt zaleca się wykonanie 4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni (w tym czasie produkt się wchłania).

Zalety:

  • widoczny efekt odmłodzenia bez ingerencji w rysy twarzy ze względu na równomierną dystrybucję polinukleotydów  w skórze (produkt nie jest implantem, jest supermiękki, równomiernie rozprzestrzenia się w tkance podskórnej oraz jest podawany kaniulą), naturalny efekt liftingu, produkt jest bezpieczny i hipoalergiczny.

Wskazania:

  • dla każdego rodzaju skóry i w każdym wieku, zarówno jako zabieg anti-aging jak i dla starzejącej się skóry z oznakami utraty owalu, niedotlenionej, odwodnionej i narażonej na stres oksydacyjny, jest to również fantastyczne przygotowanie do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, inne wskazania to rozstępy i blizny.

Kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy to preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jeśli poda się go pacjentowi z odpowiednimi wskazaniami, można fenomenalnie odmłodzić.  Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy. 

Zalety:

  • Zadaniem  jest nie tylko czasowe wypełnienie zmarszczek, ale poprawa struktury skóry oraz naturalny lifting, czyli uniesienie opadających partii twarzy. Kwas polimlekowy sprawdza się u osób bardzo szczupłych na twarzy, niwelując zapadnięcia i zapewniając naturalny wygląd.

Wskazania:

  • osoby dojrzałe i bardzo szczupłe z zapadnięciami  w obrębie twarzy,
  • osoby intensywnie ćwiczące z ubytkami tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy.

Przeciwskazania:

  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne choroby autoimmunologiczne,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe w obrębie twarzy,
  • skłonność do ziarniniaków i blizn przerostowych.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu należy regularnie masować twarz. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.