Zabieg echoskleroterapii to szczególna forma skleroterapii. Procedura ta polega na podawaniu pod kontrolą USG do wnętrza żył uprzednio przygotowanego preparatu. Wspomniany lek zostaje zmieszany z gazem w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu otrzymywany jest preparat w formie piany. W takiej postaci, przy pomocy strzykawki zaopatrzonej w cieniutką igłę podawany jest przez lekarza trzymającego jednocześnie w drugiej ręce głowicę aparatu USG. 

Tak przebiegający zabieg skleroterapii gwarantuje podanie leku do właściwych żył, co skutkuje dużym bezpieczeństwem zabiegu oraz jego skutecznością. 

W Klinice Belvedere zabieg wykonywany jest z bardzo dużą precyzją, a lekarz go wykonujący posiada ogromne doświadczenie. Zastosowanie jednoczasowej ultrasonografii wpływa na  bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

  • Podczas zabiegu, w zależności od rodzaju schorzenia podawana jest odpowiednia ilość iniekcji.  
  • Cała procedura wykonywana jest przy pomocy jednorazowego sprzętu oraz najcieńszych możliwie igieł, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo.
  • Z uwagi na bezbolesność procedury – zabieg wykonywany jest bez znieczulenia.
  • Po zabiegu pielęgniarka nakłada pacjentowi pończochę uciskową, a lekarz przekazuje pacjentowi w formie drukowanej zalecenia pozabiegowe.
  • Bezpośrednio po wyjściu z kliniki należy udać się na krótki 30 minutowy spacer.
  • Z reguły przez 3 doby po zabiegu należy nosić pończochy przez całą dobę, następnie przez  kolejne 2 tygodnie należy nosić je już tylko w ciągu dnia.
  • Pacjent od razu po zabiegu wraca do codziennych aktywności.

Porady eksperta

Czy możliwy jest zabieg skleroterapii przy karmieniu piersią?

W Klinice Belvedere skleroterapia w okresie laktacji jest możliwa do przeprowadzenia przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, w którym wyjaśniamy postępowanie okołozabiegowe.
https://www.instagram.com/p/CC-8OiQJZjx/

Tak, w Klinice Belvedere mamy ogromne doświadczenie w planowaniu leczenia dla osób przyjezdnych. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj - > DLA PRZYJEZDNYCH