Dłonie to jedna z okolic najbardziej narażona na promieniowanie słoneczne, stąd objawy fotostarzenia na dłoniach są widoczne w postaci plam pojawiających się z wiekiem i przyspieszonego starzenia się skóry.

Problemy estetyczne w obrębie dłoni:

  • Zanik tkanki podskórnej i prześwitywanie przez cienką skórę naczyń żylnych.
  • Suchość (od strony grzbietowej naturalnie występuje niewielka ilość gruczołów łojowych, co przekłada się na niewystarczający płaszcz lipidowy na powierzchni naskórka; od strony dłoniowej gruczoły te nie występują w ogóle).
  • Przebarwienia.

Zabiegi w obrębie dłoni wykonywane w Klinice Belvedere:

W przypadku zaniku tkanki tłuszczowej na dłoniach stosuje się klasyczne wypełnienie przy zastosowaniu wypełniaczy. Do zabiegu używa się najczęściej cienkiej kaniuli. W tej okolicy wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy lub częściowo stabilizowany. Dla regeneracji cienkiej i marszczącej się skóry dłoni stosuje się mezoterapię. Kwas hialuronowy regeneruje skórę i nawilża. Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy jak w procedurze hydrobalans pomaga w przypadku suchości skóry, który wchłania się po kilku miesiącach, a nie dniach. Ponadto prowadzą do odbudowy objętości w obrębie dłoni.

Leczenie przebarwień w obrębie dłoni w Klinice Belvedere obejmuje: