Zabieg laserem endowaskularnym (EVLT/EVLA) to nowoczesna metoda leczenia żylaków. Metoda ta polega na zamknięciu niewydolnego pnia żylnego za pomocą wprowadzonego do wnętrza żyły światłowodu lasera, dzięki czemu nie ma potrzeby jej wyrywania, jak to ma miejsce w tradycyjnej metodzie chirurgicznej. 

Laserowe leczenie żylaków wyparło tradycyjne chirurgiczne leczenie operacyjne, obarczone komplikacjami i koniecznością długiej rekonwalescencji. Kwestią szczególnie ważną jest także bardzo dobry efekt estetyczny, bez blizn i krwiaków, uzyskiwany po leczeniu laserowym.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania żylaków?

 • Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Stosujemy znieczulenie tumescencyjne, czyli rodzaj znieczulenia miejscowego, w którym znieczulana i obkurczana jest wyłącznie leczona żyła.
 • Sam zabieg trwa około 45 minut i jest na tyle małoinwazyjny, że umożliwia natychmiastowy powrót do wszystkich normalnych, codziennych aktywności.

Na początku zabiegu pod kontrolą USG ustalane jest miejsce wprowadzenia włókna laserowego. Następnie cienki światłowód wprowadza się do niewydolnej żyły przez bardzo małe nacięcie w skórze. Dla większego komfortu miejsce to jest znieczulane miejscowo. W kolejnym etapie podawany jest płyn tumescencyjny. Następnie, cały czas obserwując postępy zabiegu na monitorze USG,  światłowód jest stopniowo wysuwany z żyły punkt po punkcie deponując energię w tkankach leczonej żyły.

Technologia

 • W Klinice Belvedere wykorzystujemy światłowody radialne, które uwalniają energię w kształcie pierścienia, powodując tym samym obkurczenie i zamknięcie żylaka z najwyższą możliwie skutecznością. 
 • Stosujemy najnowocześniejsze lasery o długości fali 1470 nm oraz 1940 nm. Długość fali dobierana jest indywidualnie w zależności od anatomii i rodzaju leczonych żył.
 • Klasyczna metoda laserowa w Klinice Belvedere została udoskonalona o warsztat chirurgii plastycznej i mikrochirurgii.  Technika wpływa na efekt zabiegu i jego trwałość.  Poznaj nasze metamorfozy nóg, które osiągane są techniką dr Pawła Siastały.

Bezpieczeństwo

 • W Klinice Belvedere każdy zabieg laserowy wykonywany jest w warunkach o najwyższej sterylności, tj. w warunkach      komfortowej i ultranowoczesnej sali operacyjnej
 • Posiadamy ogromne doświadczenie w leczeniu żylaków kończyn dolnych. Wykonaliśmy tysiące zabiegów laserowych - nasi pacjenci są naszą wizytówką. 


Komfort

 • Po zabiegu nie ma konieczności hospitalizacji, ale w bezpośrednim sąsiedztwie sali operacyjnej pacjent dysponuje Pokojem Pacjenta z prywatną łazienką, w którym może swobodnie przygotować się przed zabiegiem, zostawić swoje rzeczy, jak i odpocząć po zabiegu, popijając herbatę lub kawę. 

Po zabiegu

 • Zaraz po zabiegu pielęgniarka nakłada pacjentowi pończochę uciskową na nogę poddaną leczeniu, a lekarz przekazuje pacjentowi w formie drukowanej zalecenia pozabiegowe. W Klinice Belvedere posiadamy na miejscu dostępną dla Państwa pełną rozmiarówkę wyrobów uciskowych, które indywidualnie dobieramy jeszcze przed leczeniem.
 • Bezpośrednio po wyjściu z kliniki należy udać się na krótki 30 minutowy spacer.
 • Z reguły przez 3 doby po zabiegu należy nosić pończochy przez całą dobę, a następnie przez  kolejne 2 tygodnie należy nosić je już tylko w ciągu dnia.
 • Wykonywany w Klinice Belvedere zabieg laserem endowaskularnym nie wyłącza pacjenta z życia codziennego i pozwala zachować pełną aktywność, tym samym nie angażuje osób bliskich w opiekę nad pacjentem.


Częste pytania

Czy możliwy jest zabieg laseroterapii przy karmieniu piersią?

W Klinice Belvedere laseroterapia endowaskularna w okresie laktacji jest możliwa, jednak przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, w którym wyjaśniamy postępowanie okołozabiegowe we wszystkich zabiegach flebologicznych w okresie laktacji.

https://www.instagram.com/p/CC-8OiQJZjx/

Tak, w Klinice Belvedere mamy ogromne doświadczenie w planowaniu leczenia dla osób przyjezdnych, które chciałaby odbyć wizytę diagnostyczbą wraz z leczeniem (w czasie jednego pobytu). Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj - > DLA PRZYJEZDNYCH