Nici liftingujące to bardzo skuteczny i pożądany zabieg medycyny estetycznej ostatnich lat, który w małoinwazyjny sposób przywraca pierwotne położenie tkanek, nadając twarzy naturalny i młody wygląd. 

W Klincie Belvedere stosujemy techniki, które to nici zostały docenione w Polsce nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej. Z uwagi na wysoki stopień techniczny zaawansowania zabiegu metody Aptos dostępne są tylko w renomowanych klinikach medycyny estetycznej i są wykonywane tylko i wyłącznie przez certyfikowanych lekarzy.

Wskazania

Zabieg z zastosowaniem nici liftingujących polecany jest przede wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie oznaki utraty sprężystości i opadania tkanek na twarzy i wiotczenia skóry, przejawiającego się uwydatnieniem bruzd i fałdów, podwójnego podbródka oraz tzw. “chomików”.

Mechanizm działania nici:

  • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
  • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je we właściwej pozycji,
  • materiał, z którego wykonane są nici, stymuluje produkcję elastyny i kolagenu.Po 6 miesiącach nić zaczyna się powoli rozpuszczać, jednakże efekt liftingu i biorewitalizacji pozostaje znacznie dłużej. Efekt liftingu w przypadku nici rozpuszczalnych utrzymuje się aż do 3 lat.

Na czym polega zabieg?

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i polegają na podskórnym wprowadzeniu, poprzez pojedyncze punkty nakłucia, odpowiedniego modelu nici liftingujących w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. 
Zabieg jest bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do codziennej aktywności. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej 10-15 minut.

Efekty

Czas utrzymywania się efektu zależy od obszaru zabiegowego i typu korekcji oraz stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych cech. W przypadku liftingu twarzy, nici przywracają „trójkąt młodości”, który charakteryzuje się wyraźnie zaznaczonymi rysami twarzy, podkreśloną, smukłą linią żuchwy i podniesionymi policzkami.