Mikronakłuwanie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących naturalnego i nieinwazyjnego sposobu na znaczącą poprawę stanu swojej skóry. Zabieg poprawia wygląd cery, zmniejsza widoczność blizn, drobnych zmarszczek oraz pozwala cieszyć się gładką, rozświetloną i zdrową skórą.

Daje spektakularne efekty w przypadku zmarszczek, blizn chirurgicznych, blizn potrądzikowych oraz  rozstępów. To pierwsze urządzenie medyczne do mikronakłuwania zatwierdzone przez FDA. Ponadto posiada certyfikaty CE oraz Health Canada.

Proces gojenia w przypadku mikronakłuwania skóry jest szybszy niż wywołany uszkodzeniem termicznym (laser) czy chemicznym (peeling). Zabieg jest nieablacyjny (nie podgrzewa skóry), a przebudowa skóry po mikrouszkodzeniach jest bardzo naturalna. W efekcie dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu i dokonuje jego przebudowy, niezbędnego składnika zdrowej, jędrnej i promiennej cery.

 

Wskazania:

 • skóra szara i ziemista, rozszerzone pory,
 • wiotkość skóry, utrata jędrności, zmarszczki,
 • blizny potrądzikowe,
 • rozstępy,
 • blizny chirurgiczne,
 • przebarwinia posłoneczne i malasma, bielactwo nabyte.

 

Przeciwskazania:

Systemu SkinPen® Precision nie należy stosować u pacjentów, którzy:

 • mają aktywną chorobę nowotworową skóry w leczonych obszarach;
 • mają otwarte rany lub podrażnioną skórę w leczonych obszarach;
 • mają alergię na stal nierdzewną lub środki znieczulające;
 • mają zaburzenie krwotoczne lub zaburzenie hemostatyczne;
 • u kobiet w ciąży i karmiących piersią;
 • biorą leki ze składnikiem izotretynoiny.

 

Metamorfozy

Na czym polega zabieg?

Dzięki użytej unikatowej technologii gwarantowana jest sterylność zabiegu, ochrona przed bakteriami, wirusami i zanieczyszczeniami, a zastosowanie jednorazowego, sterylnego kartridża i rękawa zapewnia bezpieczeństwo bakteriologiczne. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona, tak jak po umiarkowanym oparzeniu słonecznym. W niektórych obszarach może również wystąpić zwiększone napięcie skóry i delikatna wrażliwość na dotyk. W ciągu 24 h skóra wraca do normy.

 

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem pacjent powinien unikać ekspozycji na światło słoneczne i przerwać stosowanie retinoidów i domowych preparatów złuszczających miejscowych na 3 dni przed zabiegiem. Ewentualne leki przyjmowane na chorobę autoimmunologiczną należy przyjąć co najmniej 24 godziny przed zabiegiem, a nie tuż przed. Zabieg można przeprowadzić najwcześniej sześć miesięcy po zakończeniu stosowania izotretynoiny podawanej doustnie.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do procedury, skóra jest znieczulona kremem pod opatrunkiem okluzyjnym. W trakcie zabiegu na powierzchni skóry powstają mikrokanaliki, a pacjent może odczuwać delikatne kłucie. Po zabiegu obszar zabiegu przecierany jest za pomocą gazika i nakładana jest obfita warstwa preparatu renegującego i ochronnego.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. W ciągu pierwszych 72 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku powodującego pocenie się i ekspozycji na światło słoneczne. Ekspozycja na te czynniki może wywołać: swędzenie, pieczenie, kłucie i uczucie mrowienia, łuszczenie się lub suchość skóry, zaczerwienienie i obrzęk. Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, jednak już po 1-3 dniach można wrócić do aktywności zawodowej. Jeśli pojawią się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu.

 • Do 24 godzin po zabiegu należy stosować na skórę wyłącznie przekazany przez lekarza, nakładając grubszą warstwę na podrażnioną skórę. Żel stanowi opatrunek hydrożelowy (nie zawierający leków ani leków biologicznych).
 • Przez tydzień wskazane jest używanie preparatu ochronnego wspomagającego regenerację.
 • Fotoprotekcja SPF 50 konieczna jest przez miesiąc po zabiegu.

Przez tydzień należy unikać czynności prowodujących przegrzanie i przekrwienie skóry (intensywny wysiłek fizyczny, sauna, gorące kąpiele, spożywanie alkoholu). Zaleca się unikanie innych zabiegów estetycznych w obrębie twarzy przez miesiąc po zabiegu z zastosowaniem systemu.