Zabieg mikroskleroterapii to procedura dedykowana najmniejszym naczynkom zlokalizowanym w powierzchni skóry. 

 Dlaczego nie laser przezskórny?

Leczenie laserem przeskórnym pajączków zlokalizowanych w obrębie kończyn dolnych obarczone jest dużo mniejszą skutecznością w porównaniu do mikroskleroterapii. Spowodowane to jest ciśnieniem hydrostatycznym, które w dolnych partiach ciała jest bardzo wysokie. W przypadku pajączków zlokalizowanych w obrębie kończyn dolnych najlepiej sprawdzają się zabiegi mikroskleroterapii poprzedzone wnikliwym badaniem USG.


Na czym polega zabieg?

Procedura ta polega na podawaniu do wnętrza pajączków leku w formie płynu lub piany. O formie leku decyduje rodzaj leczonych naczyń. W razie wskazań wspomniany lek zostaje zmieszany z gazem w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu otrzymywany jest preparat w formie piany. 

Zalety mikroskleroterapii w Klinice Belvedere:

  • Lekarz wykonujący zabiegi mikroskleroterapii w Klinice Belvedere posiada ogromne doświadczenie, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny i charakteryzuje się możliwie największą skutecznością.
  • Lekarz używa wielu różnych preparatów i ich stężeń, dzięki czemu każdy rodzaj naczyń zaopatrywany jest przez odpowiednio dobrany lek.
  • Stosujemy strzykawki zaopatrzone w bardzo cienkie igiełki  – ich średnica jest zaledwie trzykrotnie grubsza od średnicy ludzkiego włosa, stąd też ukłucie nie wymaga znieczulenia.
  • Cała procedura wykonywana jest przy pomocy jednorazowego sprzętu, co przekłada się na bezpieczeństwo zabiegu.
  • Zabiegi mikroskleroterapii charakteryzują się wysoką efektywnością w zwalczaniu pajączków, ponieważ lek podawany jest także do naczyń zasilających wspomniane pajączki – dzięki temu lekarz flebolog nie tylko leczy widoczne gołym okiem objawy nieprawidłowości w układzie krążenia, ale także ich przyczynę, leżącą nieco głębiej pod skórą

Jak wygląda standardowe postępowanie po zabiegu?

  • Bezpośrednio po zabiegu pielęgniarka nakłada pacjentowi pończochę uciskową, a lekarz przekazuje pacjentowi w formie drukowanej zalecenia pozabiegowe.
  • Zaraz po wyjściu z kliniki należy udać się na krótki 30 minutowy spacer.
  • Z reguły przez 3 doby po zabiegu należy nosić pończochy przez całą dobę, następnie przez  kolejne 2 tygodnie należy nosić je już tylko w ciągu dnia.
     

 Porady eksperta


Czy możliwy jest zabieg mikroskleroterapii przy karmieniu piersią?

W Klinice Belvedere skleroterapia w okresie laktacji jest możliwa do przeprowadzenia przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności. Zachęcamy do obejrzenia filmiku, w którym wyjaśniamy postępowanie około zabiegowe w przypadku zabiegów z zakresu flebologii w okresie karmienia piersią.

https://www.instagram.com/p/CC-8OiQJZjx/

Tak, w Klinice Belvedere mamy ogromne doświadczenie w planowaniu leczenia dla osób przyjezdnych, które planują leczenie w naszej Klinice. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj - > DLA PRZYJEZDNYCH