Terapia depigmentacyjna umożliwia nie tylko skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, ale i przywraca skórze gładkość i blask. 

Program terapii Cosmelanem i Dermamelanem jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry. Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma) i posłonecznych.

Wskazania

  • Przebarwienia o każdym podłożu: melasma, PIH, plamy soczewicowate, plamy posłoneczne, piegi.
  • Zabieg właściwy dla skóry o każdym fototypie, również ciemne z wysoką wrażliwością na pozapalną hiperpigmentację.

Na czym polega zabieg?

W gabinecie lekarz nakłada na skórę brunatną maskę, którą należy zmyć po 8-10 godzinach. Przez kolejne 3 miesiące pacjent stosuje specjalny złuszczający krem i krem nawilżający. Choć przebarwienia prawdopodobnie znikną w ciągu 3 tygodni, nie warto przerywać kuracji – wszystko po to, by zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. W czasie i po zakończeniu kuracji należy bezwzględnie stosować krem z filtrem z wysoką ochroną przeciw UVB i UVA (broad spectrum).

Efekty

Cera będzie silnie przesuszona i podrażniona, ale dla efektów warto pocierpieć. Zabieg nie tylko skutecznie usunie przebarwienia, lecz także zmniejszy łojotok i wyraźnie odmłodzi skórę. Skóra stanie się grubsza, gładsza i bardziej jędrna. Oczywiście osoby z tendencją do przebarwień cały czas mają zwiększoną produkcję melaniny. 

Pielęgnacja przeciw przebarwieniom obejmuje:

  • bezwzględną fotoprotekcję (filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum SPF 50 - przeciw UVA i UVB),
  • lekarz może zarekomendować stosowanie kremu Cosmelan 2 w zasadzie przez cały czas od maja do września, który będzie zmniejszał ryzyko ponownego pojawienia się przebarwień. Stosuje się go wówczas 1x/tydz lub 2x/tydz. , aby zmniejszyć aktywność melaniny w melanocytach, po za tym krem ma działanie anti-aging.