Zabieg klejem wewnątrznaczyniowym jest chemiczną metodą leczenia żylaków polegającą na zamknięciu chorobowo zmienionych żył za pomocą specjalnego kleju wprowadzanego wewnątrznaczyniowo, przy użyciu odpowiedniego aplikatora. 

Zabiegowi poddawane są główne pnie żylne, czyli żyła odpiszczelowa lub żyła odstrzałkowa. Sklejone w ten sposób żyły, z upływem kilku tygodni zarastają oraz zanikają. Jest to zabieg o minimalnej inwazyjności, który w odróżnieniu od zabiegu laserem wewnątrznaczyniowym lub falami radiowymi nie wymaga zastosowania wysokiej temperatury jako czynnika zamykającego żyłę.

Podstawowym składnikiem kleju wewnątrznaczyniowego jest związek chemiczny - cyjanoakryl, który z powodzeniem wykorzystywany jest w medycynie od kilkudziesięciu lat. 

Podany donaczyniowo klej nie rozpuszcza się i pozostaje w żyle, z upływem czasu ulega jednak bliznowaceniu wraz z leczoną żyłą. Ponadto w odróżnieniu od wszystkich innych metod leczenia żylaków, po wykonaniu których bezwzględne i konieczne jest noszenie wyrobów uciskowych, po zabiegu klejem wewnątrznaczyniowym pacjent z gabinetu może wyjść bez założonej pończochy uciskowej.

Zabieg ten podobnie jak laser wewnątrznaczyniowy nie wymaga znieczulenia ogólnego, a bezpośrednio po nim można wrócić do codziennej aktywności.

Zalety klejenia żylaków w Klinice Belvedere

Zabiegi leczenia klejem w Klinice Belvedere odbywają się tylko u dobrze wyselekcjonowanej grupy Pacjentów, bowiem w naszej ocenie nie wszystkie żylaki kwalifikują się do tej metody leczenia. W Klinice Belvedere stawiamy na skuteczność leczenia, trwałość, jak i estetykę.

Grupy Pacjentów, u których rozważamy zastosowanie metody klejowej, jako metody z wyboru:

  • Osoby ze znaczną otyłością.
  • Obrzęki tłuszczowe (lipoedema).
  • Obrzęki limfatyczne.
  • Osoby z ograniczonymi możliwościami poruszania się.
  • Zabiegi w okresie letnim.
  • Pacjenci, którzy nie tolerują wyrobów uciskowych.

 


  •