Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na trwałej redukcji tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Odbywa się to przy pomocy substancji lipolitycznych (rozkładających tłuszcz) za pomocą precyzyjnych iniekcji do tkanki tłuszczowej.

Do substancji lipolitycznych zaliczamy fosfatydylocholinę lub kwas dezoksycholowy, które rozrywają komórki tłuszczowe bądź unikalne peptydy, które efektywnie działają lipolitycznie przez redukcję lipidów w komórkach tłuszczowych. 

Wskazania

Zabieg lipolizy polecany jest wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej w obszarach takich jak: podbródek, żuchwa, brzuch, przedramiona czy uda. Doskonale sprawdza się zatem przy modelowaniu twarzy i sylwetki.

Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie stanowi alternatywy dla liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą -pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.

Na czym polega zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny i nie wymaga przygotowania pacjenta w domu. Lekarz przeprowadza zabieg przy pomocy cienkiej igiełki, po znieczuleniu, dzięki czemu procedura nie jest bolesna. 

Przeciwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
  • Ciężkie schorzenia wątroby i nerek.
  • Infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć.
  • Alergia na preparat.
  • Nadmierna otyłość.

Efekty

Efektem zastosowania serii zabiegów jest wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej oraz pobudzenie naturalnej lipolizy w miejscach poddanych leczeniu. Ilość utraconych centymetrów zależy od wyjściowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz ilości przeprowadzonych zabiegów. W przypadku niewielkiego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zwykle wystarczą 2-3 zabiegi w okolicy twarzy oraz 3-4 zabiegi na ciało.