Nadmiar tkanki tłuczowej to defekt estetyczny, który może występować niezależnie od masy ciała. Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, rozstępy, a nawet cellulit może wsytępować lokalnie np. po ciąży lub niezależnie od niej. Czasem mimo diety i ćwiczeń nie można osiągnąć upragnionych efektów. W takiej sytuacji można sięgnąć po metody medycyny estetycznej i kosmetologii.

Metody poprawy wyglądu okolicy brzuchaKlinice Belvedere obejmują: 

  • i inne

Plan zabiegowy dopierany jest INDYWIDUALNIE przez lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa w Klinice Belvedere.

Zabiegi te umożliwiają wyszczuplenie okolicy brzucha, zmniejszenie widoczności rozstępów i cellulitu. Skóra na brzuchu wyraźnie się poprawia oraz zmniejsza się lokalne nagromadzenie tkanki tłuczowej.

W celu osiągnięcia upragnionego efektu zapraszamy na konsultację:

tel. 799035735

 

 

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na trwałej redukcji tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Odbywa się to przy pomocy substancji lipolitycznych (rozkładających tłuszcz) za pomocą precyzyjnych iniekcji do tkanki tłuszczowej. Do substancji lipolitycznych zaliczamy fosfatydylocholinę lub kwas dezoksycholowy, które rozrywają komórki tłuszczowe bądź unikalne peptydy, które efektywnie działają lipolitycznie przez redukcję lipidów w komórkach tłuszczowych. 

Wskazania

Zabieg lipolizy polecany jest wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej w obszarach takich jak: podbródek, żuchwa, brzuch, przedramiona czy uda. Doskonale sprawdza się zatem przy modelowaniu twarzy i sylwetki.

Zawsze jednak należy pamiętać, że zabieg lipolizy iniekcyjnej nie stanowi alternatywy dla liposukcji. Jest odpowiedni dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą - pomaga pozbyć się niechcianych, niezwykle ciężkich do pozbycia się, tzw. „miejscowych otłuszczeń”. Wspaniale komplementuje dietę, zabiegi drenujące, wysiłek fizyczny.

Na czym polega zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny i nie wymaga przygotowania pacjenta w domu. Lekarz przeprowadza zabieg przy pomocy cienkiej igiełki, po znieczuleniu, dzięki czemu procedura nie jest bolesna. 

Przeciwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
  • Ciężkie schorzenia wątroby i nerek.
  • Infekcje skóry w miejscu wstrzyknięć.
  • Alergia na preparat.
  • Nadmierna otyłość.

Efekty

Efektem zastosowania serii zabiegów jest wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej oraz pobudzenie naturalnej lipolizy w miejscach poddanych leczeniu. Ilość utraconych centymetrów zależy od wyjściowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej oraz ilości przeprowadzonych zabiegów. W przypadku niewielkiego nagromadzenia tkanki tłuszczowej zwykle wystarczą 2-3 zabiegi w okolicy twarzy oraz 3-4 zabiegi na ciało. 

 

Metoda ta polega na wstrzyknięciach danej substancji, która bez iniekcji nie miałaby szansy przedostać się przez barierę naskórkową. Mezoterapia wykorzystuje w tym przypadku specjalne koktajle związków pojędrniających skórę i przyspieszających krążenie.

Dzięki technice mezoterapii wybrane składniki dostarczamy dokładnie tam, gdzie oczekujemy ich działania.

Na czym polega zabieg?

Zabiegi mezoterapii w Klinice Belvedere wykonuje wyłącznie lekarz. Mezoterapię wykonuje się za pomocą strzykawki zakończonej cienką igiełką. Ukłucia są bardzo powierzchowne. Przed zabiegiem na skórę aplikowany jest krem znieczulający, więc zabieg nie jest bolesny.

Lekarz na konsultacji indywidualnie ustala częstotliwość mezoterapii i ilość zabiegów. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, bez względu na porę roku.