Peeling dermatologiczny polega na nałożeniu substancji, które powodują kontrolowane odwarstwienie części komórek naskórka i skóry właściwej.

W zależności od rodzaju użytej substancji i jej mocy możemy zadziałać bardzo powierzchownie, ścierając tylko warstwę rogową, albo głębiej, docierając aż do skóry właściwej. Złuszczanie się skóry powoduje gojenie przez ziarninowanie, a regeneracja następuje wskutek migracji nieobjętego leczeniem nabłonka i przydatków.

Zalety:

  • Bardzo naturalne efekty odmłodzenia.
  • Poprawa faktury i koloru skóry, a w rezultacie wygląda młodo.
  • Spłycenie powierzchownych zmarszczek.
  • Udowodnione działanie stymulujące skórę – peeling sprawia, że skóra zaczyna się przebudowywać i produkuje nowe włókna kolagenowe – w ten sposób uzyskujemy pogrubienie skóry.
  • Rozjaśnienie przebarwień.

Wskazania:

  • Prewencja starzenia , ziemisty kolor skóry, szorstka powierzchnia skóry.
  • Zmarszczki powierzchowne, wiotkość.
  • Rozszerzone pory.
  • Przebarwienia (hiperpigmentacja skóry).
  • Zmiany potrądzikowe, blizny, nierówna faktura skóry, łojotok.

Głębszy peeling

Głębszy peeling to progresywny peeling, którego głębokość działania i rezultat zależny jest od ilości nakładanych warstw. To jeden z najbardziej znanych i lubianych lekarskich peelingów na rynku, którego cechą charakterystyczną jest nałożenie jednej lub kilku warstw żółtej maski – stąd też nazwa. Formuła złożona jest z różnych kwasów i oparta na dużym stężeniu retinoidu.

Wskazania

Peeling ten jest stosowany zarówno do redukcji drobnych przebarwień i ostudy, jako stymulujący i ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy (drobne zmarszczki i wiotkość skóry) oraz jako peeling oczyszczający i rozświetlający skórę (blizny, pozostałości po trądziku, łojotok). Działanie rewitalizujące tego peelingu daje również bardzo dobre efekty w okolicy oczu.

Na czym polega zabieg?

Rozpoczyna się oczyszczeniem i odtłuszczeniem skóry twarzy preparatem Pre-Peel Cleanser, czyli 20% kwasem glikolowym. Kolejna faza zabiegu polega na wykonaniu powierzchownego peelingu za pomocą Alfa&Beta Complex Gel, tj. kwasu glikolowego i salicylowego. Następnie nakładane są warstwy żółtej maski, Ilość warstw ustala lekarz, w zależności od wskazań do zabiegu i indywidualnej wrażliwości skóry.
Żółta maska stymuluje skórę poprzez kwas retinolowy, a dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azelainowego blokuje syntezę endogennej melaniny, usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.

Podczas zabiegu na twarz jest nakładana żółta maska, którą należy zmyć po 8-10 godzinach. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, niebudzące niepokoju. Następnego dnia skóra będzie napięta i podrażniona, a po 3-4 dniach naskórek zacznie się złuszczać, co może być odrobinę uciążliwe. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry w szczególności przed słońcem.

Efekty

Po tygodniu cera odzyska zdrowy, promienny wygląd, a plamy pigmentacyjne, jeśli nie były położone zbyt głęboko – znikną. Dla najlepszych rezultatów dobrze jest wykonać 3-4 zabiegi w odstępach miesięcznych lub w indywidualnym trybie ustalonym przez lekarza.

nieablacyjna stymulacja i biorewitalizacja

Nieablacyjna stymulacja i biorewitalizacja skóry bez igieł. To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów lekarskich na rynku, którego cechą charakterystyczną jest bezpieczeństwo i możliwość wykonywania zabiegów również latem. PRX-T33 może być również kojarzony z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej w tej samej sesji: wypełniacze średnio głębokie, mezoterapia kwasem hialuronowym czy osoczem bogatopłytkowym. Wcześniej wykonany peeling pozwala osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, aniżeli w przypadku stosowania pojedynczych zabiegów. Formuła oparta jest na zrównoważonym stężeniu kwasu TCA 33% i H2O2 oraz dodatkowo kwasu kojowego.

Wskazania

Peeling ten stosujemy w przypadku wiotkiej skóry twarzy i ciała, bardzo wiotkiej skóry dekoltu i biustu, w przypadku blizn zanikowych, rozstępów czy trądziku. Działa również wspomagająco w przypadku przebarwień. Działanie rewitalizujące tego peelingu daje również bardzo dobre efekty w okolicy oczu.

Na czym polega zabieg?

Polega na nałożeniu określonej ilości produktu na okolicę zakwalifikowaną do zabiegu i masaż dłonią. Nakładanie kolejnych warstw lekarz powtarza aż do uzyskania pożądanego efektu – widocznego i odczuwalnego napięcia skóry. Po zakończeniu lekarz zmywa produkt i dodatkowo pacjent opłukuje całą twarz pod bieżącą i chłodną wodą. Na koniec zabiegu lekarz nakłada obficie krem nawilżający i odżywczy, w celu wytworzenia filmu hydrolipidowego.

Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi, pojawić się lekkie zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, niebudzące niepokoju. Zaczerwienienie może utrzymywać się do kilku godzin. Ponadto najczęściej po zabiegu nie ma intensywnego złuszczania skóry, czasem w przypadku pierwszorazowego zabiegu u osób z grubą warstwą rogową może pojawić się łuszczenie, które trwa maksymalnie 2-3 dni. Pacjent od razu wraca do codziennych aktywności, pracy. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie (2-3xdziennie) i ochrona skóry w szczególności przed słońcem.

Efekty

Efekt w postaci spłycenia zmarszczek, oczyszczenia porów, nawodnienia i napięcia skóry wraz z poprawą jej kolorytu i redukcją przebarwień jest już widoczny po pierwszej kuracji, zwykle lekarz sugeruje serię od 1 do 5 zabiegów. Zabieg można wykonywać w odstępach tygodniowych.