Metoda bezpiecznej skleroterapii to to jedna z najnowocześniejszych metod skleroterapii, która pozwala na szybkie i skuteczne leczenie pozapniowych żylaków.

Na czym polega zabieg metodą bezpiecznej skleroterapii?

Do zabiegu wykorzystywana jest strzykawka o dwutłokowej budowie. Ta unikalna strzykawka umożliwia podawanie leku obliterującego żyłę oraz jednocześnie odsysanie krwi z naczynia. Fakt ten przekłada się na mniejsze rozcieńczenie skleroazntu, co umożliwia uzyskanie wyższego jego stężenia wewnątrz żyły, ogranicza dawkę podawanego leku oraz skraca czas trwania leczenia. Ponadto procedura ta pozwala na szybkie i skuteczne zamknięcie niewydolnych żył kończyn dolnych i znacząco ogranicza możliwe powikłania związane z „klasyczną” skleroterapią. Metoda ta dobrze sprawdza się w leczeniu żylaków nawrotowych po przebytych w przeszłości zabiegach. 

Wszystkie te cechy zabiegu przekładają się na wyższy komfort terapii żylaków.

Zabieg bezpiecznej skleroterapiito procedura wykonywana w trybie ambulatoryjnym, a więc nie wymaga hospitalizacji i trwa do kilkunastu minut. Pacjent od razu po zabiegu wraca do codziennych aktywności. Po zabiegu zakładana jest pończocha uciskowa, a pacjent bezpośrednio po leczeniu udaje się na krótki spacer.

Zalety:

  • redukcja ryzyka przebarwień,
  • bezbolesność procedury,
  • krótki czas trwania zabiegu,
  • rezultaty zabiegu widoczne niedługo po zabiegu,
  • powrót do codziennych aktywności bezpośrednio po zabiegu.