Modelowanie ust jest jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu ust. W naszej Klinice wyróżniamy się naturalnym efektem i dążeniem do perfekcji. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta.

Pełne usta dodają urody każdemu, niezależnie od płci i wieku. Także panowie z większymi ustami są postrzegani jako bardziej atrakcyjni, choć zabieg powiększenia ust nadal wielu kojarzy się z czymś niemęskim. Może kiedyś się to zmieni. 

Na zabieg wypełnienia i modelowania ust najczęściej decydują się kobiety, także te bardzo młode. To prosty sposób na podkreślenie urody i odmłodzenie wyglądu. Gdy patrzymy w lustro, rzadko kiedy dostrzegamy, że usta starzeją się podobnie jak całe ciało. Czasem zwracają naszą uwagę pojawiające się zmarszczki w ich okolicy, ale niemal nigdy nie zauważamy, że z wiekiem zmniejszeniu ulega wielkość ust. 

Pierwsze co zwraca naszą uwagę w rejonie ust to ich suchość. Następnie u niektórych osób zanika kontur ust, a czerwień wargowa na granicy ze skórą blednie i ostatecznie czasem zanika. Zmarszczki na samej czerwieni wargowej mają postać pionowych zagłębień i z czasem widać je niezależnie od mimiki. Dodatkowo zanik kości szczęki i żuchwy sprawia, że usta nie mają podpory i wchodzą jakby do środka.

Na perfekcyjne pełne usta składa się nawilżenie, harmonia, wyraźny kontur, właściwa objętość, jędrność i symetryczny kształt oraz zaznaczony łuk Kupidyna. Ponadto wskaźnik wielkości górnej i dolnej wargi musi zachowywać tzw. złotą proporcję.

Do zabiegu modelowania ust najczęściej wykorzystuje się usieciowany, odpowiednio dobrany kwas hialuronowy, rzadziej jest to autologiczny tłuszcz. W naszej klinice stawiamy przede wszystkim na naturalne efekty.

Modelowanie ust – technika Dr Pauliny Siastały

Jest ogromna różnica pomiędzy prawidłowo wykonanym zabiegiem modelowania ust, a niesamowicie dobrze wykonanym zabiegiem modelowania ust – jest nią przede wszystkim precyzja.

Doświadczenie i zmysł estetyczny naszego lekarza pozwala na uzyskanie nie tylko atrakcyjnych, pełnych i zmysłowych ust, ale przede wszystkim osiągnięcie naturalnego efektu. W zależności od oczekiwań uzyskujemy efekt nawilżenia i poprawy jędrności ust, a także uzyskanie powiększenia i zaznaczenia ich konturu. 

Na czym polega zabieg?

Do zabiegu modelowania ust wykorzystujemy usieciowany, odpowiednio dobrany kwas hialuronowy – środek wypełniający, modelujący i poprawiający nawilżenie czerwieni wargowej. Efekt wypełnienia ust widoczny jest natychmiast po zabiegu. Wypełnienie ust powoduje poprawę ich wyglądu i znacznie odmładza całą twarz. 

Wypełniacz wprowadza się w kontur ust oraz czerwień wargową za pomocą cienkiej igły lub kaniuli – zastosowana przez lekarza technika zależy od wyjściowego wyglądu ust i oczekiwanego efektu. Ilość preparatu dobiera się indywidualnie do potrzeb. Przeciętna objętość podawanego kwasu na jeden zabieg to około 1 ml. Niekiedy wystarczy 0,5 ml preparatu, żeby wargi uzyskały znacznie lepszy wygląd.

Mimo że usta są silnie unerwione, zabieg nie jest specjalnie bolesny. Przed zabiegiem lekarz nakłada znieczulający krem. Sam zabieg trwa kilka minut.

Wskazania

Zabieg powiększania i modelowania ust zalecany jest osobom o wąskich ustach lub dla wszystkich, którzy pragną skorygować ich kształt, wielkość, czy proporcje. Zadowolone z zabiegu będą również osoby, które pragną jedynie ich odświeżenia, nawodnienia i rewitalizacji.

Efekty

Efekt powiększenia i modelowania ust jest widoczny natychmiast po zabiegu. W zależności od stosowanego preparatu oraz indywidualnego metabolizmu efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.  Zabieg wypełniania ust działa również profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu głębokich zmarszczek wokół ust oraz przeciwdziała opadaniu kącików ust.

Co musisz wiedzieć?

  • obszar: usta, okolica ust
  • cena: 1700 zł
  • rozwiązany problem: usta pozbawione jędrności, przeszuszone, asymetria ust, zmarszczki na ustach i w ich okolicach, opadnięte kąciki
  • jak często powtarzać: ok. 0,5 roku - 1,5 roku