Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet Rich Plasma) to biologiczny preparat autologiczny, czyli otrzymywany z krwi własnej  pacjenta. Jest to zawiesina skoncentrowanych płytek krwi w stosunkowo niewielkiej objętości osocza. 

Uwalniane z płytek czynniki wzrostu mają udowodniony silny potencjał regeneracyjny, stymulują w skórze komórki macierzyste oraz fibroblasty do produkcji kolagenu i macierzy pozakomórkowej. 

Stosowana w Klinice Belvedere terapia stymulacji i regeneracji komórek skóry z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego jest nowatorską, lecz doskonale już zbadaną i udokumentowaną metodą. Znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek, odmładzaniu i przebudowie wiotkiej skóry oraz naprawie jej uszkodzeń takich jak blizny czy rozstępy.

Zabieg ma za zadanie pobudzić proces przebudowy skóry i poprawić jej jakość. Określany potocznie mianem „wampirzego liftingu” posiada udowodnione właściwości korzystnej stymulacji skóry, jednocześnie posiadając wysoki profil bezpieczeństwa, bowiem jest to substancja biokompatybilna - otrzymywana i właściwa tylko dla danego pacjenta.

Jej skuteczność kliniczna sprawdzona została w praktyce przez licznych specjalistów medycyny regeneracyjnej i estetycznej zarówno w kraju jak i na świecie.

 

Wskazania

Zabieg rewitalizacji skóry osoczem bogatopłytkowym polecany jest wszystkim osobom, które dostrzegają u siebie oznaki starzenia się skóry. Warto się na nie zdecydować szczególnie wtedy, gdy skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona, pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia, zmarszczki i fałdy. Duże korzyści z osocza bogatopłytkowego odniosą także młode osoby oraz te, które skarżą się na rozstępy oraz blizny potrądzikowe.

  • stymulacja skóry u osób dojrzałych - wiotkość skóry, zmarszczki, fałdy, fotouszkodzenia (twarz, szyja, dekolt, dłonie, etc.).
  • po 30 r. ż. jako doskonały zabieg profilaktyczny,
  • blizny pourazowe, potrądzikowe, rozstępy,
  • wypadanie włosów i zaburzenia ich wzrostu,
  • rany, zabiegi naruszające ciągłość naskórka i skóry.

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu wykorzystywana jest własna krew pacjenta, dlatego zabieg w naszej klinice wykonuje wyłącznie lekarz, zawsze w sterylnych warunkach.

Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjenta w sposób jałowy krew,  najczęściej z żyły odłokciowej. Pacjent nie musi być na czczo. Ilość pobranej krwi jest różna i zależy od okolicy, którą chcemy poddać regeneracji. Następnie probówki z krwią poddaje się separacji w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem lekarz wstrzykuje wyselekcjonowane elementy z krwi techniką mezoterapii lub liniowo wzdłuż zmarszczek i bruzd. Najczęściej zabiegowi poddawane są powieki, twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, blizny, rozstępy oraz przebarwienia. 

Zalety:

  • poprawa kondycji skóry: elastyczności, struktury i gęstości, skóra staje się również lepiej ukrwiona, napięta, w efekcie gładsza i wyraźnie młodsza,
  • wpływ na moce naprawcze skóry,
  • stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny,
  • przyspiesza wzrost włosów -> TERAPIE WŁOSÓW.

Osocze bogatopłytkowe najlepiej jest podawać w seriach – przeważnie zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w odstępach najczęściej miesięcznych. W przypadku blizn i rozstępów może być potrzebnych więcej zabiegów. Ich liczba oraz odstępy czasowe ustalane są indywidualnie w czasie konsultacji.