Drenaż limfatyczny – wspaniała, nowoczesna metoda usprawniająca krążenie krwi z pomocą specjalnego sprzętu Lymphastim.

Likwidacja obrzęków o różnej petiologii, pozbycie się cellulitu raz na zawsze, wymodelowanie sylwetki, regeneracja ciała, oczyszczenie organizmu, poprawa kondycji skóry  – to tylko niektóre korzyści, jakie płyną z zastosowania masażu limfatycznego z wykorzystaniem sprzętu Lymphastim. Jest to specjalna aparatura, która jest w pełni bezpieczna, nieinwazyjna, równie skuteczna oraz w pełni bezbolesna. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

 

Jak działa układ limfatyczny i jak tworzą się obrzęki?

Układ limfatyczny, który wchodzi w skład całego układu krążenia odpowiada za wiele funkcji w naszym organizmie. Między innymi wpływa on na wygląd naszej skóry, na usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, czy na nasze ogólne zdrowie. Każdego dnia przez właśnie ten układ przepływa około 4 litry niepotrzebnych toksyn. Kiedy cały ten system nie działa jak należy, pojawiają się różne obrzęki, szczególnie na nogach. Aby doszło do zaburzeń w tym systemie, wystarczy niezdrowa dieta, choroby cywilizacyjne albo siedzący tryb życia. Z tego względu też warto wybrać się na zabieg drenażu limfatycznego, który na nowo pobudzi pracę limfy, wspomoże metabolizm, co najważniejsze pozwoli usunąć zalegające toksyny z organizmu.

 

Co to jest drenaż limfatyczny?

Inaczej zabieg nazywany jest masażem limfatycznym. Ma on na celu poprawienie krążenia krwi, a dokładniej limfy za pomocą wpuszczanego i wypuszczanego powietrza pod specjalnie skonstruowane mankiety, na wybrane obszary ciała pacjentki.

 

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem sprzętu Lymphastim?

Podczas każdej sesji terapeutycznej, pacjentka na początku zakłada specjalny kombinezon na wybrane partie ciała (mogą być nogi albo ręce) i za pomocą specjalnego sprzętu wpuszczane jest i wypuszczane powietrze w odpowiednich sekwencjach i w odpowiednim czasie. Cały zabieg korzystnie wpływa na zarówno układ limfatyczny, jak i układ krwionośny. Procedura polega na odpowiednich uciskach na struktury naczyniowe, emitowanych przez specjalną aparaturę, dzięki którym zaopatrzasz organizm w tlen oraz inne składniki odżywcze.


Jakie korzyści przynosi drenaż dla naszego organizmu?

Metoda ta wpływa na cały system limfatyczny, pobudzając krążenie krwi. Z tego względu aparatura usuwa obrzęki wokół nóg oraz nadmiar wody, oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Jeśli chodzi o nasze mięśnie i stawy, zabieg znacznie poprawia ich kondycję. Regeneruje je, poprawia ich ukrwienie, przez co są bardziej wydolne. Zabieg chroni je przed pojawieniem się stanów zapalnych. Działa również na chrząstkę, łagodzi wszelkie urazy, zmniejsza ból stawów, wspomaga produkcję kolagenu (składnika budulcowego tkanki łącznej). Zabieg dotlenia cały organizm, odżywia go, likwiduje wszelką opuchliznę szczególnie na obszarze kończyn dolnych. Jeśli chodzi o nasz układ trawienny, poprawia się również perystaltyka jelit. Skóra z kolei wygląda znacznie lepiej. Jest jędrniejsza, zdrowsza, pełna blasku, promienna, w końcu lepiej ukrwiona, o prawidłowym kolorycie. Pozbywasz się także uczucia „ciężkich nóg” czy „zimnych stóp”.


 

Przydatne, dodatkowe informacje odnośnie zabiegu

Zabieg drenażu limfatycznego można wykonywać nawet codziennie, o ile nie ma do tego przeciwskazań. Rekomendujemy korzystanie z zabiegu co najmniej 1-2 razy w tygodniu. Aby efekty były jak najlepsze i jak najtrwalsze, zaleca się wykonanie około 10 sesji terapeutycznych. Przed zabiegiem, nie ma jakichś specjalnych zaleceń. Wystarczy wypełnić kartę z wywiadem, w celu wyeliminowania możliwych przeciwskazań do wykonania zabiegu. Podczas sesji zakładany jest specjalny kombinezon przez pacjenta/pacjentkę, który można ubrać na sowoje ubranie, najlepiej leginsy, getry lub spodnie dresowe. Nie ma tutaj obowiązku rozbierania się. Czas trwania kuracji to od 30 do 60 minut. Po zabiegu nie ma jakichś specjalnych zaleceń. Wskazane są lekkie ćwiczenia gimnastyczne, zdrowa dieta oraz odpowiednie nawadnianie organizmu najlepiej wodą źródlaną.


Co musisz widziec?

Obszar: stopy, łydki, uda, miednica

Cena programu: pakiet 10 zabiegów 2000 zł

Czas trwania terapii: 10 wizyt (1-2x w tygodniu)

Rozwiązany problem: liwidacja obrzęków, redukcja cellulitu, poprawa odpływu limfy

Zadzwoń i umów się na zabieg:

TEL. 799035735