Kwas polimlekowy jest preparatem kwasu L-polimlekowego, który zwiększając zawartość naturalnego kolagenu, przyczynia się do poprawy utraconej wraz z wiekiem objętości skóry i jej struktury oraz do naturalnego liftingu opadających partii skóry.
Czym jest kwas polimlekowy?
Kwas polimlekowy, czyli kwas L-polimlekowy jest innowacyjnym preparatem, który chętnie jest wykorzystywany w medycynie estetycznej. Działanie preparatu bazuje na kwasie L-polimlekowym, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Sculptra jest jednym z najbardziej efektywnych stymulatorów włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki którym w skórze dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Kwas L-polimlekowy zapewnia tkankom odpowiednią elastyczność, zwiększa napięcie skóry i znacznie poprawia jej jędrność, co jednocześnie odmładza wygląd skóry.
U kogo wskazany jest zabieg kwasem polimlekowym?
Zastosowanie wskazane jest wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zwiększenie objętości skóry, dlatego kwas L-polimlekowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą likwidować oznaki starzenia się skóry. Warto pamiętać, że rezultatem zabiegu nie jest jedynie wypełnienie danego obszaru, lecz odbudowa struktury włókien kolagenowych.
Jak działa regeneracja kwasem polimlekowym?
Działanie preparatu przebiega w sposób kilkuetapowy. Po wstrzyknięciu preparatu pacjent otrzymuje pierwotny efekt, który wynika z wypełnienia skóry preparatem. Woda, która wchodzi w skład preparatu, zostaje wchłonięta. Ostatecznym rezultatem zabiegu jest jednak stymulacja syntezy włókien kolagenowych, dzięki którym dochodzi do odbudowy struktury kolagenowej tkanki skórnej. Końcowy efekt, dzięki takiemu rozwiązaniu jest postrzegany jako niezwykle naturalny, ponieważ skóra wydaje się zdrowa i wypoczęta.
Jakie są zalety wykorzystania kwas polimlekowego?
- mała inwazyjność zabiegu,
- naturalny i długotrwały rezultat,
- stopniowy efekt zabiegu.
Zalecenia po zabiegu
Po przeprowadzeniu zabiegu z wykorzystaniem preparatu kwasu L-polimlekowego pacjent powinien często wykonywać masaż twarzy. Długość oraz ilość masaży wykonywanych w ciągu dnia jest określana indywidualnie przez lekarza wykonującego zabieg. Istotne jest, aby po zabiegu nie wystawiać skóry na bezpośrednie promieniowanie UV. Warto również unikać zabiegów krioterapii i korzystania z sauny.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu kwasem polimlekowym?
- ciąża i okres laktacji,
- czynne infekcje skóry,
- choroby autoimmunologiczne,
- tendencje do tworzenia się bliznowców,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych.