Peeling dermatologiczny polega na nałożeniu substancji, które powodują kontrolowane odwarstwienie części komórek naskórka i skóry właściwej.
W zależności od rodzaju użytej substancji i jej mocy możemy zadziałać bardzo powierzchownie, ścierając tylko warstwę rogową, albo głębiej, docierając aż do skóry właściwej. Złuszczanie się skóry powoduje gojenie przez ziarninowanie, a regeneracja następuje wskutek migracji nieobjętego leczeniem nabłonka i przydatków.
Zalety:
- Bardzo naturalne efekty odmłodzenia.
- Poprawa faktury i koloru skóry, a w rezultacie wygląda młodo.
- Spłycenie powierzchownych zmarszczek.
- Udowodnione działanie stymulujące skórę – peeling sprawia, że skóra zaczyna się przebudowywać i produkuje nowe włókna kolagenowe – w ten sposób uzyskujemy pogrubienie skóry.
- Rozjaśnienie przebarwień.
Wskazania:
- Prewencja starzenia , ziemisty kolor skóry, szorstka powierzchnia skóry.
- Zmarszczki powierzchowne, wiotkość.
- Rozszerzone pory.
- Przebarwienia (hiperpigmentacja skóry).
- Zmiany potrądzikowe, blizny, nierówna faktura skóry, łojotok.
Nieablacyjna stymulacja i biorewitalizacja skóry bez igieł
Nieablacyjna stymulacja i biorewitalizacja skóry bez igieł. To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów lekarskich na rynku, którego cechą charakterystyczną jest bezpieczeństwo i możliwość wykonywania zabiegów również latem. Nieablacyjna stymulacja i biorewitalizacja skóry bez igieł może być również kojarzona z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej w tej samej sesji: wypełniacze średnio głębokie, mezoterapia kwasem hialuronowym czy osoczem bogatopłytkowym. Wcześniej wykonany peeling pozwala osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty, aniżeli w przypadku stosowania pojedynczych zabiegów. Formuła oparta jest na zrównoważonym stężeniu kwasu TCA 33% i H2O2 oraz dodatkowo kwasu kojowego.
Wskazania
Peeling ten stosujemy w przypadku wiotkiej skóry twarzy i ciała, bardzo wiotkiej skóry dekoltu i biustu, w przypadku blizn zanikowych, rozstępów czy trądziku. Działa również wspomagająco w przypadku przebarwień. Działanie rewitalizujące tego peelingu daje również bardzo dobre efekty w okolicy oczu.
Na czym polega zabieg?
Nieablacyjna stymulacja i biorewitalizacja skóry bez igieł polega na nałożeniu określonej ilości produktu na okolicę zakwalifikowaną do zabiegu i masaż dłonią. Nakładanie kolejnych warstw lekarz powtarza aż do uzyskania pożądanego efektu – widocznego i odczuwalnego napięcia skóry. Po zakończeniu lekarz zmywa produkt i dodatkowo pacjent opłukuje całą twarz pod bieżącą i chłodną wodą. Na koniec zabiegu lekarz nakłada obficie krem nawilżający i odżywczy, w celu wytworzenia filmu hydrolipidowego.
Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi, pojawić się lekkie zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, niebudzące niepokoju. Zaczerwienienie może utrzymywać się do kilku godzin. Ponadto najczęściej po zabiegu nie ma intensywnego złuszczania skóry, czasem w przypadku pierwszorazowego zabiegu u osób z grubą warstwą rogową może pojawić się łuszczenie, które trwa maksymalnie 2-3 dni. Pacjent od razu wraca do codziennych aktywności, pracy. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie (2-3xdziennie) i ochrona skóry w szczególności przed słońcem.
Efekty
Efekt w postaci spłycenia zmarszczek, oczyszczenia porów, nawodnienia i napięcia skóry wraz z poprawą jej kolorytu i redukcją przebarwień jest już widoczny po pierwszej kuracji, zwykle lekarz sugeruje serię od 1 do 5 zabiegów. Zabieg można wykonywać w odstępach tygodniowych.