Mikronakłuwanie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących naturalnego i nieinwazyjnego sposobu na znaczącą poprawę stanu swojej skóry. Zabieg poprawia wygląd cery, zmniejsza widoczność blizn, drobnych zmarszczek oraz pozwala cieszyć się gładką, rozświetloną i zdrową skórą.
Daje spektakularne efekty w przypadku zmarszczek, blizn chirurgicznych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. SkinPen to pierwsze urządzenie medyczne do mikronakłuwania zatwierdzone przez FDA. Ponadto posiada certyfikaty CE oraz Health Canada.
Proces gojenia w przypadku mikronakłuwania skóry jest szybszy niż wywołany uszkodzeniem termicznym (laser) czy chemicznym (peeling). Zabieg jest nieablacyjny (nie podgrzewa skóry), a przebudowa skóry po mikrouszkodzeniach jest bardzo naturalna. W efekcie dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu i dokonuje jego przebudowy, niezbędnego składnika zdrowej, jędrnej i promiennej cery.
Wskazania:
- skóra szara i ziemista, rozszerzone pory,
- wiotkość skóry, utrata jędrności, zmarszczki,
- blizny potrądzikowe,
- rozstępy,
- blizny chirurgiczne,
- przebarwinia posłoneczne i malasma, bielactwo nabyte.
Przeciwskazania:
Systemu SkinPen® Precision nie należy stosować u pacjentów, którzy:
- mają aktywną chorobę nowotworową skóry w leczonych obszarach;
- mają otwarte rany lub podrażnioną skórę w leczonych obszarach;
- mają alergię na stal nierdzewną lub środki znieczulające;
- mają zaburzenie krwotoczne lub zaburzenie hemostatyczne;
- u kobiet w ciąży i karmiących piersią;
- biorą leki ze składnikiem izotretynoiny.
Metamorfozy
Na czym polega zabieg?
Dzięki użytej unikatowej technologii gwarantowana jest sterylność zabiegu, ochrona przed bakteriami, wirusami i zanieczyszczeniami, a zastosowanie jednorazowego, sterylnego kartridża i rękawa zapewnia bezpieczeństwo bakteriologiczne. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona, tak jak po umiarkowanym oparzeniu słonecznym. W niektórych obszarach może również wystąpić zwiększone napięcie skóry i delikatna wrażliwość na dotyk. W ciągu 24 h skóra wraca do normy.
Przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem pacjent powinien unikać ekspozycji na światło słoneczne i przerwać stosowanie retinoidów i domowych preparatów złuszczających miejscowych na 3 dni przed zabiegiem. Ewentualne leki przyjmowane na chorobę autoimmunologiczną należy przyjąć co najmniej 24 godziny przed zabiegiem, a nie tuż przed. Zabieg można przeprowadzić najwcześniej sześć miesięcy po zakończeniu stosowania izotretynoiny podawanej doustnie.
Przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do procedury, skóra jest znieczulona kremem pod opatrunkiem okluzyjnym. W trakcie zabiegu na powierzchni skóry powstają mikrokanaliki, a pacjent może odczuwać delikatne kłucie. Po zabiegu obszar zabiegu przecierany jest za pomocą gazika i nakładana jest obfita warstwa preparatu renegującego i ochronnego.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta. W ciągu pierwszych 72 godzin po zabiegu należy unikać wysiłku powodującego pocenie się i ekspozycji na światło słoneczne. Ekspozycja na te czynniki może wywołać: swędzenie, pieczenie, kłucie i uczucie mrowienia, łuszczenie się lub suchość skóry, zaczerwienienie i obrzęk. Pełna rekonwalescencja trwa około tydzień, jednak już po 1-3 dniach można wrócić do aktywności zawodowej. Jeśli pojawią się strupki, które odpadną po kilku dniach, nie należy ich ścierać czy zdrapywać. Makijaż jest przeciwskazany przez dobę po zabiegu.
- Do 24 godzin po zabiegu należy stosować na skórę wyłącznie przekazany przez lekarza Skin-fuseLIFT HG, nakładając grubszą warstwę na podrażnioną skórę. Żel stanowi opatrunek hydrożelowy (nie zawierający leków ani leków biologicznych).
- Przez tydzień wskazane jest używanie preparatu ochronnego wspomagającego regenerację.
- Fotoprotekcja SPF 50 konieczna jest przez miesiąc po zabiegu.
Przez tydzień należy unikać czynności prowodujących przegrzanie i przekrwienie skóry (intensywny wysiłek fizyczny, sauna, gorące kąpiele, spożywanie alkoholu). Zaleca się unikanie innych zabiegów estetycznych w obrębie twarzy przez miesiąc po zabiegu z zastosowaniem systemu.