Blog

Drogowskazy dla skóry twarzy przy niskich temperaturach

Ekstremalnie niska temperatura, silny i mroźny wiatr – to wszystko powoduje podrażnienie skóry. Dodatkowo przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się przesuszona, matowa i szara.

Nawilżanie

Warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Nie zapomnijmy o piciu 2l wody dziennie, jako że w warunkach grzewczych utrata wody jest zwiększona. Z kolei nawilżanie skóry od zewnątrz to jedno z przykazań medycyny estetycznej. Nawilżanie rano i wieczorem to minimum. Przy niskich temperaturach warto nakładać tłusty krem przed każdym wyjściem z domu. Ze względu na dużą zawartość wody w kremach nie zapomnijmy odczekać 10-15 minut po nałożeniu kremu, aby uniknąć dodatkowego podrażnienia. Po tym czasie można bez obaw wystawić się na działanie zimna.

Filtry przeciwsłonecznie

Ochrona przeciwsłoneczna to kolejne przykazanie w medycynie estetycznej. Nie ma drugiego tak dokładnie zbadanego czynnika odpowiedzialnego za starzenie się skóry jak światło ultrafioletowe. Konieczność ochrony przed UV obowiązuje przez cały rok, a nie tylko latem. Szczególnie zimą światło słoneczne odbite od dosłownie śnieżnej bieli otoczenia wymaga odpowiedniej blokady. Niezależnie od pory roku, brak właściwej ochrony skóry może mieć nieprzyjemne skutki zaczynając od przedwczesnego starzenia się na raku skóry kończąc. Nie zapomnijmy zatem o filtrach UV.

Oczyszczanie

Wszechobecne zanieczyszczenie powietrza to z kolei czynnik odpowiedzialny za wcześniejsze pojawienie się zmarszczek, z którym trzeba walczyć. Pamiętajmy o dokładnym wieczornym oczyszczeniu skóry i demakijażu – to podstawa działania w warunkach domowych. Rewitalizacja skóry, odpowiednie sera do twarzy i zabiegi poprawiające jakość skóry u specjalisty medycyny estetycznej mogą przynieść wspaniałe efekty.

09 sty 2017 00:01