Blog

Duchess Slant – czyli jak zapobiegać żylakom

Siedzenie w pozycji noga na nogę to niestety powszechna, ale jednocześnie niezdrowa opcja dla naszych nóg. Powoduje ucisk na żyły, a tym samym zwolnienie przepływu krwi w kończynach. Przy predyspozycjach genetycznych sprzyja to niestety powstawaniu pajączków, żylaków oraz skrzeplin.

Gdy taka skrzeplina się oderwie, dostając się do serca, a potem do płuc może spowodować zatorowość płucną. Pojawia się zatem pytanie w jaki sposób siedzieć w sukience czy w spódnicy, nie krzyżując nóg, aby było zdrowo i jednocześnie elegancko? Księżne od lat wiedzą jak to zrobić, unikając fotoreporterskiego skandalu.

Styl Królowej Elżbiety

Nie bez przyczyny kiedyś Księżna Diana, a obecnie Kate Middleton nigdy nie zakładała nogi na nogę. Może to Królowa Elżbieta uczy tego wszystkiego przyszłe royal ladies? Księżne zawsze siedzą w ten sam sposób, który to dorobił się nawet swojej nazwy własnej. “Duchess Slant” jest synonimem eleganckiego siedzenia, kiedy to kobieta nie zakłada nogi na nogę. Najważniejsze w tej pozycji jest trzymanie łydek na ukos oraz kolan i kostek w kontakcie.  Jedyne skrzyżowanie może dotyczyć kostek uzyskując w ten sposób “Cambridge Cross”. Dzięki takiej pozycji, nogi na zdjęciach wyglądają na dłuższe, a kobieta przy tym prezentuje się bardzo elegancko.
Zachęcamy wszystkie nasze pacjentki do siedzenia w ten sposób.

28 cze 2017 00:06