Blog

Duże żylaki. Czy można je wyleczyć metodami małoinwazyjnymi?

Duże żylaki — czy takie też Pan leczy? Czy może tylko pajączki i mniejsze żylaki? Te pytania, choć trafiają się rzadko, to jednak padają raz na jakiś czas, dlatego muszę Wam powiedzieć, że metodami małoinwazyjnymi jesteśmy w stanie wyleczyć naprawdę duże żylaki!

Robię to niemal każdego dnia! W poniższym artykule wytłumaczę Wam, dlaczego metody małoinwazyjne nadają się nie tylko do leczenia teleangiektazji i wenulektazji, a także zaprezentuję technikę, którą posługuję się podczas leczenia dużych żylaków w sposób bezbolesny i zarazem małoinwazyjny.
 

Jak wygląda leczenie dużych żylaków?


Nie sposób jest oddzielić leczenia pajączków od leczenia naprawdę dużych żylaków, ponieważ układ żylny stanowi integralną, a więc połączoną całość. Jednak duże żylaki leczy się nie w gabinecie, a w warunkach w pełni nowoczesnego i komfortowego bloku operacyjnego. Tu nie ma kompromisów, jeśli jest dla Was najważniejsze bezpieczeństwo i jakość leczenia. O preferowanej metodzie leczenia decyduje lekarz flebolog na podstawie wyników przeprowadzonego badania USG Color Doppler, dzięki któremu może uwzględnić stopień zaawansowania żylaka, a także jego dokładną anatomię oraz lokalizację.

 

Znieczulenie a leczenie dużych żylaków


Co do stosowanego znieczulenia, to wielu z Was jest przekonanych, że leczenie żylaków musi wiązać się ze znieczuleniem ogólnym lub znieczuleniem "w kręgosłup", co oczywiście jest błędnym założeniem. Każda z prezentowanych metamorfoz na moim profilu to efekt leczenia bez znieczulenia lub jedynie znieczulenia miejscowego, a więc w miejscu leczonego żylaka.

 

Małoinwazyjna technika leczenia żylaków


Z przekonaniem mogę powiedzieć, że technika, którą się posługuję przy leczeniu dużych żylaków, jest wyjątkowa na skalę kraju i świata! A dowodem jest fakt, że coraz więcej lekarzy (nawet zza granicy) pisze do mnie z prośbą o szkolenie. Dlaczego? Technika, którą stosuję, integruje obrazowanie naczyń, chirurgię plastyczną i flebologię. I wiem również, że jest ona krokiem milowym we współczesnej flebologii. Jej głównymi zaletami jest estetyczny efekt i trwały rezultat poprzez eliminację wszystkich niewydolnych żył, a przez to zminimalizowanie ryzyka wystąpienia stanów zapalnych.

 

Technika Leg Restore™ 


W Klinice Belvedere w leczeniu dużych żylaków stosujemy miniflebektomię żylaków lub mikroflebektomię żylaków, przy której wykorzystujemy moją autorską technikę Leg Restore, która gwarantuje skuteczność leczenia nawet dużych i rozległych spotów żylakowych. Małoinwazyjna procedura umożliwia szybki powrót do aktywności bezpośrednio po zabiegu i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań, które dotychczas pojawiały się po przeprowadzeniu klasycznej miniflebektomii. 

 

Obserwuj Dr Pawła Siastałę na Instagramie @chirurg.plastyczny.flebolog

 

14 paź 2021 09:10
dr Paweł Siastała flebolog